Történet

Iskolánk a Kisember Waldorf Óvoda szülői köréből indult útjára 2013 őszén. Iskolába menő és kisebb gyermekek szüleinek egy csoportja érezte úgy, szeretné biztosítani, ha az óvoda után az iskolai években is a Waldorf pedagógia szerint tanulnának gyermekeik. Az elmúlt években a budapesti iskolákban tapasztalható túljelentkezéssel szembesülve életre hívták a Közép-budai Waldorf Iskola kezdeményezést. A néhány fős csoport később kibővült a Kisember óvodán kívülről érkező, a szervezésben aktív szerepet vállaló családokkal. A Magyar Waldorf Szövetség által lefolytatott névhasználati eljárás eredményeképpen a kezdeményezés 2014. májusától jogosulttá vált a Waldorf név használatára. Az alapítók létrehozták az iskola fenntartására az Közép-budai Waldorf Egyesületet.

Miután a Közép-budai Waldorf Iskola megkapta a működési engedélyt, a 2014/2015-ös tanévben megkezdődött a tanítás egy 1. és egy 2. osztályban. 2015-ben, majd évről évre újabb 1. osztállyal bővültünk, és szeretettel várjuk a 2018/2019-es tanévben iskolát kezdő elsősöket.

Beszámoló a legelső napról: Született egy iskola