Pásztor Mónika bemutatkozása

Osztálytanító (2014/2015-ös 2. évfolyam), énektanár

Pásztor Mónika

“Egy kézfogás is a mindenség takarója” (Weöres Sándor)

Amikor reggelente kézfogással üdvözöljük egymást az iskolába érkező gyermekekkel, gyakorta eszembe jut ez a számomra oly kedves verssor.

Úgy gondolom, bennünk, emberekben, és a körülöttünk lévő világban is ott van a mindenség.

Tanítani számomra azt jelenti, segíteni. Segíteni pedig azt jelenti, együtt megtapasztalni. Együtt megtapasztalni annyi, mint együtt ráébredni a mindenségre.

Immár évtizedek óta kapcsolatban vagyok gyerekekkel családi, vagy pedagógiai, szakmai színtéren.

Négy csodálatos gyermekem van.

Magyar-könyvtár, és francia szakos tanári diplomával rendelkezem.

Waldorf pedagógiával először első gyermekem születése előtt találkoztam, amely azóta rendszeresen felbukkant életemben valamilyen formában, így hát  nagy örömmel vállaltam a Közép-Budai Waldorf Iskola második osztályában az osztálytanítói feladatot.